با توسعه بافت شهری و افزایش روزافزون تعداد و برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری بلندمرتبه در شهرهای بزرگ ، زیرساخت مخابراتی موجود در بسیاری از مناطق، دیگر پاسخگوی تقاضاهای متعدد شهروندان برای دریافت خط اتصال به سرویس اینترنت پرسرعت ADSL/VDSL نیست.
یکی از مشکلات موجود در محلاتی با تراکم جمعیتی بالا، نبود Port خالی ADSL در منطقه مخابراتی است. همچنین در بسیاری از موارد، PCM بودن خطوط در منطقه (فقدان خطوط تلفنی بر پایه کابل مسی) مانعی بر خدمات‌دهی این مجموعه به هموطنان است.

به‌منظور پاسخ‌گویی به نیاز این بخش از مشتریان، آریسان تک راه‌حل جامع خود را معرفی کرده است.
در این روش، سرویس‌دهی از داخل خود هر مجتمع انجام می‌شود. در واقع یک مرکز کوچک سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت (با دستگاه DSLAM مشابه یک مرکز مخابراتی) در ساختمان نصب می‌شود، که از طریق خط اتصال بی‌سیم (آنتن رادیویی که روی پشت‌بام ساختمان قرار می‌گیرد) به‌صورت ارتباط نقطه به نقطه (Peer-to-Peer) با مرکز اصلی (دکل) شرکت مرتبط می‌شود و پهنای باند اختصاصی (Dedicated) دریافت‌شده از مبداء را از طریق خط تلفن ثابت (ADSL/VDSL) و یا شبکه محلی (LAN) کابلی یا بی‌سیم (Wi-Fi) و یا حتی خطوط برق (PLC) بین تک‌تک واحدهای درخواست‌کننده پخش می‌کند.

بدین صورت کلیه واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، نظارتی و … می‌توانند از سرویس اینترنت پرسرعت و دیگر خدماتی که توسط این شرکت ارائه می‌شود، با بالاترین کیفیت و حداکثر امنیت استفاده کنند.